Blog kosmetyczny

img

Rozlany lakier do paznokci? 3 Łatwe sposoby, aby go usunąć!

Proste sposoby usuwania lakieru do paznokci z dywanu, odzieży i drewna!

Manicure wykonany w domu sprawia najwięcej frajdy, prawda? Wszystko jest dobrze dopóki nie zdarzy się wpadka w postaci rozlanego lakieru... W takiej chwili, czas zwalnia. Spogląda się na butelkę, gdy zaczyna się przechylać, oczy otwierają się, gdy zdajesz sobie sprawę z tego, co ma się wydarzyć, a dłoń daremnie wyrywa się, by ją zatrzymać. Ale już po sprawie...

Nie bój się! Oto wskazówki dotyczące usuwania lakieru, aby zachować ten lakier do paznokci tam, gdzie on należy.... na paznokciach!

Trzy sposoby na usunięcie lakieru do paznokci.

Usuwanie lakieru do paznokci z odzieży

Ponieważ zmywacz do paznokci może wchodzić w interakcję z niektórymi barwnikami, usuwanie lakieru do paznokci z ubrań jest trochę trudne. Po pierwsze, zawsze sprawdź swoją tkaninę za pomocą zmywacza w niewidocznym miejscu przed położeniem acetonu bezpośrednio na plamę. Jeśli zmywacz do paznokci jest bezpieczny dla tkaniny, powinien bez problemu usunąć lakier do paznokci. Po usuwaniu plamy za pomocą acetonu pamiętaj o dokładnym wypraniu ubrania. Jeśli nie masz w domu lakieru do paznokci, użyj lakieru do włosów, aby usunąć lakier do paznokci. Jeśli żaden z nich nie działa, nadszedł czas, aby udać się do lokalnej pralni do czyszczenia na sucho. Rozpuszczalniki, których używają, pomogą usunąć lakier do paznokci.

Usuwanie lakieru do paznokci z drewna

UWAGA: Nigdy nie używaj zmywacza do paznokci na drewnie. To rujnuje wykończenie drewna i może nawet pogłębić plamy na drewnie. Uwierz nam, próbowaliśmy. Jest łatwy sposób, aby go usunąć. Wystarczy spryskać rozlany lakier do paznokci dużą ilością lakieru do włosów - im tańszy, tym lepiej! Pozwól mu nasiąknąć na około 20 sekund, a następnie go wytrzyj. Czasami potrzeba kilka powtórzeń, aby całkowicie usunąć lakier do paznokci, ale w końcu to wszystko będzie wyczyszczone.

Usuwanie lakieru do paznokci z dywanu

Kolor wykładziny dywanowej ma wpływ na sposób jej usunięcia. Jeśli masz ciemny dywan, użyj lakieru do włosów lub alkoholu do nacierania go, a następnie wyczyść lakier do paznokci za pomocą gąbki lub papierowych ręczników. Jeśli jest to dywan w jasnym kolorze, użyj bezacetonowego zmywacza do paznokci, aby usunąć lakier. Czasami usuwanie trochę trwa jednak te metody są skuteczne.

A jaki jest Twój najlepszy sposób na usunięcie plamy po lakierze do paznokci?

Top