Kosmetyki na czasie

img

Jak usunąć zaschnięty lakier z poliestru

Nawet jeśli poliester jest materiałem trwałym, lakier do paznokci we wszystkich kolorach może pozostawić na tkaninie uciążliwe plamy. Najlepiej jest usunąć lakier do paznokci z poliestru tak szybko, jak to możliwe. Gdy lakier wyschnie, jego usunięcie staje się trudniejsze. Aby zapobiec pozostawieniu trwałej plamy z wyschniętego lakieru do paznokci, należy usunąć lakier z tkaniny w szybko.

Wlej do miski niewielką ilość zmywacza do paznokci zawierającego aceton. Wlej aceton do zakraplacza. Możesz nabrać aceton za pomocą szklanej pipety. Chodzi o to by ilość acetonu nie była duża i żebyś mogła precyzyjnie nalać go na plamę.

Nałóż jedną kroplę acetonu na wyschnięty lakier do paznokci Wysuszony lakier należy natychmiast zakryć białą ściereczką lub ręcznikiem papierowym, sprawi to, że lakier wsiąknie w ręcznik i odejdzie od tkaniny.

Powtarzaj krok drugi aż do momentu usunięcia wyschniętego lakieru.

Na czystą szmatkę nalej rozpuszczalnik do czyszczenia na sucho. Pozostały lakier do paznokci należy osuszać nasączoną rozpuszczalnikiem szmatką. Kontynuuj, jeśli lakier do paznokci jest nadal widoczny na poliestrze.

Jeśli plama nadal jest widoczna, zastosuj jedną kroplę trójprocentowego nadtlenku wodoru. Plamy, które utrzymują się przez długi czas, należy plamy przemyć szmatką zwilżoną zimną wodą. Kontynuuj w ten sposób aż do momentu usunięcia wyschniętego lakieru do paznokci z poliestru.

Top