lakiery hybrydowe

Najczęstsze problemy z lakierami hybrydowymi i jak sobie z nimi radzić

Kto raz użyje lakieru hybrydowego zazwyczaj już nie wraca do klasycznych emalii. Czasem jednak hybryda może zniechęcić płatając różnego rodzaju figle. Zebraliśmy w jednym miejscu te najczęściej występujące i doradzamy jak sobie z nimi radzić.

Dlaczego lakier nie utwardza się w lampie?

Powodów może być wiele. Najczęstszym z nich jest nieodpowiednie nakładanie lakieru hybrydowego czyli zbyt grube warstwy. Zawsze nakładaj hybrydę cienko, będziesz miała pewność, że lakier dobrze się utwardzi a także będzie wyglądał estetycznie.

Dlaczego lakier hybrydowy ucieka z końcówek paznokci?

Niektóre bazy zostawiają na swojej powierzchni bardzo dużo warstwy dyspersyjnej i po położeniu koloru lakier od nich „ucieka”. By rozwiązać ten problem po utwardzeniu bazy w lampie odtłuść ją cleanerem i dokładnie zmatuj bloczkiem polerskim.

Dlaczego lakier hybrydowy żółknie?

Niektóre top coaty nie lubią się ze zbyt dużą ilością światła UV i mogą żółknąć po wizycie w solarium czy też jeśli będziemy go zbyt długo utwardzać w lampie. Jeśli często Ci się to zdarza zainwestuj w top coat, który chroni kolor przed promieniami UV.

Dlaczego lakier hybrydowy marszczy się w lampie?

Wbrew pozorom to nie jest wina lakieru hybrydowego. Czarne, białe i inne mocno napigmentowane kolory ciężej utwardzają się w lampie dlatego też utwardzaj je podwójcie i maluj nimi naprawdę bardzo cienko.

Możliwość komentowania Najczęstsze problemy z lakierami hybrydowymi i jak sobie z nimi radzić została wyłączona